LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  22. 8. 2012

  Dobrý den. Problém - vnitnřní omítky na cihelné zdi .. jsou, pevné, nepopraskané, zbavené náterů docela rovné +- 3mm ale maji hrubou, drsnou strukturu. Přemýšlím nad penetrací a stěrkou. V jednom rohu je zvýšená vlhkost nic hrozného ale chtělo by to spíš něco vzdušnějšího... Díky za odpověď

   

  Pro daný účel dopodučujeme použít 1x nátěr Cemix Penetarce hloubková, čímž pojistíte soudržost omítek a zároveň navážete prach, který by mohl zhoršit přídržnost následné omítky. Hladkého povrchu docílíte do 3 mm Cemix Vnitřním štukem (označení 033) nebo pro větší pevnost a přídržnost Cemix Vnějším štukem (označení 023). V případě potřeby větších vrstev lze použít i výrobek  Cemix Jednovrstvá omítka strojní a ruční (označení 073). Všechny tři druhy omítek se povrchově upraví filcovým hladítkem.

   

  Na vlhké zdi toho příliš tenkou povrchovou vrstvou nezměníte. Význam by mělo použití speciální sanační omítky, ale v celé omítkové vrstvě (to by tedy znamenalo odstranění stávající omítky). Pro drobné lokální sanační práce existuje Cemix Sanační omítka jednovrstvá (označení 054) která po určitou dobu dokáže eliminovat projevy vlhkosti na porchu omítky (netvoří mapy). Je ale nutné počítat s tím, že vlivem neustálého průchodu a odpařování vlhkosti se v omítkách usazují krystaly solí, které postupem času vedou vždy neodvratně k destrukci a odloupání omítek. Vlhkost je možné definitivně odstranit pouze odstraněním příčiny vnikání vlhkosti.

   

   

  František Kubíček, DiS. - produktový management