LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  25. 8. 2012

  Dobrý den, ve starém bytě jsme oškrábali několik vrstev malby a po přeměření rovinnosti stěn jsme zjistili rozdíl i 2 cm na 4 metrové stěně. Omítka má vlásečnicové prasklinky. Jaký postup byste nám doporučili k vyrovnání stěn ?

   

  Je nutné počítat s tím, že staré omítky představují vždy riziko nepříliš kvalitního podkladu pro aplikaci nových omítek. Pokud i přesto nechcete staré omítky odstraňovat, pak bude nutné povrch stávající omítky zdrsnit ve vodornovném i svislém směru zdrsňovacím škrabákem s pilkami. Následně proveďte penetraci přípravkem Cemix Penetrace hloubková (první nátěr ředěný vodou v poměru 1:1, druhý nátěr neředěný). Po zaschnutí penetrace použijte k vyrovnání nerovností materiál Cemix Jednovrstvá omítka strojní a ruční (označení 073), jejíž aplikační rozpětí je od 5-25 mm a její povrch lze rovnou zafilcovat stejně jako v případě štuku.

  František Kubíček, DiS. - produktový management

  Copyright © 2017 - 2018 LB Cemix, s.r.o. | Impressum

  Informace o ochraně spotřebitele

  LB Cemix, s.r.o. – jsme přední výrobce a dodavatel materiálů pro stavbu: zateplení, fasády, malty, stěrky, omítky, potěry, penetrace, lepidla, podlahové stěrky, sanační systémy, zahradní program. Pomůžeme vám vybrat vhodný materiál pro vaši stavbu, čerpat dotace na zateplení z programu Zelená úsporám i najít osvědčenou stavební firmu. Na kvalitu CEMIX se můžete spolehnout.