LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  25. 8. 2012

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat dáváme v bytě na panel perlinku s lepidlem a poté penetraci.Je možné přímo malovat nebo je potřeba ještě fajnovou omítku?A ještě jeden dotaz je možné na panel přímo natáhnout fajnovou omítku?Děkuji

   

  Pokud jde o penetraci, vidím smysl spíše v penetraci panelu před natahováním lepidla, resp. správně řečeno stěrkovací hmoty. Tím by se navázal prach a nečistoty, které by mohly mít vliv na přídržnost následně aplikované vrstvy. Pro tento účel lze použít výrobek Cemix Kontakt.

   

  Pokud se Vám stěrku po zavadnutí podaří dobře zafilcovat, je teoreticky možné, že další omítky již nebude zapotřebí. Stěrkovací hmoty ovšem nejsou přímo určeny k filcování a jejich zpracovatelnost není pro tento druh zpracování uzpůsobena, proto takové řešení není jednoduché, vyžaduje velkou dávku zručnosti s nezaručeným výsledkem.

   

  Pokud se tedy rozhodnete jako další vrstvu použít fajnovou, tedy štukovou omítku, je nutné počítat s tím, že stěrka je disperzní materiál velmi nízkou nasákavostí, na které nebude mít obyčejná štuková omítka správnou přídržnost. Pro tyto účely je v sortimentu Cemix materiál s názvem Zatíraná omítka tenkovrstvá jemná (označení 043 b), která je přímo určená k aplikaci na nenasákavé povrchy a strukturu má stejnou jako fajnová omítka. Pokud se aplikace provádí na novou nezaprášenou stěrku, není v takovém případě před nanesením omítky stěrku penetrovat.

   

  Aplikace fajnové, resp. štukové omítky přímo na panel vyžaduje dokonale rovný povrch bez spár, ve kterých by omítka mohla praskat. Pokud je takový povrch ve vašem případě k dispozici, pak postačí zmoňovaná penetrace a poté rovnou palikace výše uvedené omítky 043 b.

  František Kubíček, DiS. - produktový management