LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  23. 10. 2012

  Dobrý den, mám dotaz k jádrové omítce Supertherm TO057.V technickém listě se uvádí, že směs lze zpracovávat při teplotě vzduchu a podkladu větším než 5°C. Ale jak je to s teplotami při vysychání omítky ? Jaké teploty omítka vydrží krátce po nahození v řádu dnů.

   

  Při nízkých teplotách dochází ke zpomalení rozpouštění přísad a ke zpomalení chemických reakcí složek obsažených v omítce. Po omítání dochází k tuhnutí a tvrdnutí cementu, kdy při mrznutí se tento proces zcela zastaví.  Zároveň dochází k vysychání omítky, které ovlivňuje mnoho faktorů (např.: nasákavost podkladu, teplota, relativní vlhkost vzduchu, pohyb vzduchu, chemické vázání vody do omítky), zmrznutí vlhké omítky způsobuje její poruchy. Pro omítání platí náš technologický předpis - omítání v zimním období, kde omítání v exteriéru je zakázané provádět při očekávaných mrazech. Zároveň platí pro Supertherm TO, že omítka nesmí být dlouhodobě přes zimní období neošetřena.

  Ing. Ivo Novák - Útvar vývoje a technické podpory prodeje

  Copyright © 2017 - 2018 LB Cemix, s.r.o. | Impressum

  Informace o ochraně spotřebitele

  LB Cemix, s.r.o. – jsme přední výrobce a dodavatel materiálů pro stavbu: zateplení, fasády, malty, stěrky, omítky, potěry, penetrace, lepidla, podlahové stěrky, sanační systémy, zahradní program. Pomůžeme vám vybrat vhodný materiál pro vaši stavbu, čerpat dotace na zateplení z programu Zelená úsporám i najít osvědčenou stavební firmu. Na kvalitu CEMIX se můžete spolehnout.