LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  10. 12. 2012

  Prosím o informaci, jaký součinitel prostupu tepla má perlitová omítka. Existuje ještě lepší z hlediska tepelné izolace?

   

  V sortimentu značky Cemix lze nalézt dva druhy tepelně izolační omítky. Jednak je to omítka Cemix SUPERTHERM TO - jádrová omítka s přímoěsí perlitu s hodnotou součinitele tepelné vodivosti max 0,13 W/m.K a jednak výrobek Cemix SUPERTHERM TO EXTRA s obsahem polystyrénu a součiniitelem tepelné vodivosti max. 0,1 W/m.K.

  Součinitel prostupu tepla se potom provádí výpočtem ze součinitele tepelné vodivosti, ke kterému je potřeba znát uvažovanou tloušťku a hodnotu přechodového koeficientu. 

   

  Při ovažování o zateplení je potřeba počítat se skutečností, že omítka, která z hlediska tepelněizolačních vlastností uvedených výše vychází lépe, má zhruba poloviční účinnost oproti kalsickému kontaktnímu zateplení s polystyrénem.

  František Kubíček, DiS. - produktový management

  Copyright © 2017 - 2018 LB Cemix, s.r.o. | Impressum

  Informace o ochraně spotřebitele

  LB Cemix, s.r.o. – jsme přední výrobce a dodavatel materiálů pro stavbu: zateplení, fasády, malty, stěrky, omítky, potěry, penetrace, lepidla, podlahové stěrky, sanační systémy, zahradní program. Pomůžeme vám vybrat vhodný materiál pro vaši stavbu, čerpat dotace na zateplení z programu Zelená úsporám i najít osvědčenou stavební firmu. Na kvalitu CEMIX se můžete spolehnout.