LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  13. 1. 2013

  Zeď která byla polepená korkem na lepidlo chemoprén ,rád bych uvedl do původního stavu- vymaloval. Vrstvu lepidla nelze odstranit ani škrábáním(vznikají díry v omítce).Hledám prostředek který po natáhnutí na zeď přilne k této polepené omítce a nebude se loupat. (lepidla na zateplovací systémy ?) Děkuji.

   

  Chemoprén, pravděpodobně ještě se zbytky korku, představuje mimořádně nestandartní podklad na který nejsou běžné suché omítkové směsi a stěrky ověřovány.


  Naše návrhy řešení mohou být pouze doporučením, které však předkládáme bez záruky.


  Dne našeho názoru lze uvažovat s třemi možnými postupy:

  1) použití speciálního kontaktního můstku Cemix Superkontakt a vyrovnání  lepícími a stěrkovacími hmotami např. Cemix Vyrovnávací stěrka MULTI (155),  Lepící a stěrkovací hmota BASIC (115) případně Lepící a stěrkovací hmota (135). Záleží na nerovnostech podkladu, zdali postačí  1 vrstva (do 6 mm) nebo bude nutno vyrovnávat "nadvakrát". Zkušený řemeslník dokáže uvedené hmoty "zafilcovat" do štukové struktury. Případně lze štukové struktury dosáhnout následnou aplikací Cemix Zatírané omítky tenkovrstvé jemné (043 b) což je vlastně polymerem modifikovaný štuk určený k finalizaci betonových a stěrkových podkladů.

  2) použití svépomocně připraveného můstku ze zvoleného typu sádrové nebo vápenosádrové omítky (můstek se připravuje modifikací omítky pomocí Cemix Zušlechťující disperze - viz. TL přípravku) a následné vyrovnání toutéž omítkou. Sádrové nebo vápenosádrové omítky lze zvolit dle nároků na finální povrch jako filcované nebo gletované ale principiálně se jedná o jednovrstvé omítání.

  3) specifickým řešením může také být celoplošné přilepení sádrokartonu, kde však doporučujeme předchozí konzultaci s výrobcem nebo prováděcí firmou.

  Ing. Miroslav Štenko - vedoucí Útvaru vývoje a technické podpory prodeje