LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  20. 1. 2013

  dobry den. mam urobene zateplenie fasady na dome s polystyrenu 100 mm,vratane sietky s lepidlom a chcel by som vediet ci mozem pouzit na konecnu upravu namiesto štukovej omietky,stary spôsob mlynčekovania zmesi cementu a hrubeho piesku ,predtym este samozrejme napenetrovat fasadu DUVILAXOM...cely dom je robeny na ten spôsob a nebol s tym problem , potom by som to chcel natriet fasadnov farbou NOVOPLAST a predtym zase este napenetrovat DUVILAXOM pre spevnenie povchu .Dakujem za odpoved

   

  Povrchová úprava zatreplovacího systému pro velké namáhání vyžaduje použití speciálních modifikovaných a vysoce flexibilních materiálů. Mezi takové materiály nepatří ani klasický štuk ani o omítka typu "břizolit", pod kterou rozumím Vámi popsané "mlýnkování".

   

  Je nutné si uvědomit, že zateplená fasáda je vystavená vysokým teplotám a povrchovým napětím, které způsobí vznik mikrotrhlin, zetékání a odmrzání. Navíc armovací vrstva tvoří nenasákavý podklad, na kterém klasické cementové materiály nemají dostatečnou přídržnost.

   

  Jako povrchová úprava zateplené fasády jsou určeny speciální šlechtěné omítky na silikonové, silikátové nebo akrylátové bázi. Tyto omítky se vyrábějí v různých provedeních struktury i zrnitosti - výsledně je možné se s jejich pomocí ve výsledku vzhledově velmi přiblížit vámi popisované břizolitové omítce, resp. jak uvádíte - mlýnkované omítce.

  František Kubíček, DiS. - produktový management