LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  24. 1. 2013

  Dobrý den. Máme rovný, betonový, litý strop. Rád bych poprosil o radu, jak provést vnitřní omítku na tomto stropě. Bylo mi řečeno, že do živé penetrace natáhnout štuk, nechat zaschnout, druhou vrstvu štuku a zafilcovat. Je tento postup správný? Jaké vaše výrobky byste mi doporučili? (Penetrace, štuk) Předem děkuji za odpověď

   

  Strop bude potřeba v každém případě zbavit mastnoty. Pokud je skutečně rovný a postačí omítková vrstva do 4 mm, lze s výhodou použít výrobek Cemix Zatíraná omítka tenkovrstvá jemná (označení 043 b), což je vlastně modifikovaný štuk určený na hladké nenasákavé podklady, který nevyžaduje žádnou speciální úpravu podkladu.

   

  V případě potřeby omítkové vrstvy 5 a více mm doporučujeme podklad po odmaštění opatřit výrobkem Cemix Polymercementový spojovací můstek (označení 221) a poté aplikovat výrobek Cemix Jednovrstvá omítka strojní a ruční (označení 073) nebo nekterou z řady sádrových omítek. Pokud by omítková vrstva měla být 12 mm a výše, což pravděpodobně není Váš případ, bylo by potřeba vytvořit na stropě před aplikací jednovrstvé omítky namísto spojovacího můstku zubový rastr z materiálu Cemix Lepicí a stěrkovací hmota BASIC (označení 115) s výškou zubu 4-6 mm.

  František Kubíček, DiS. - produktový management