LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  Vaše frekventované dotazy při řešení problematiky spojené s podlahovými konstrukcemi a jejich povrchovými úpravami.

  Dobrý den, potřebuji zrenovovat betonové podlahy ve dvou garážích na chalupě. Jedná se o původní betonový potěr z poloviny 70. let min. st., ničím neošetřený, dnes bohužel již hodně prašný, nerovný, místy poškozený a rozpraskaný. Představoval bych si jeho zalití hmotou podobnou nivelačce, ovšem mrazuvzdornou. Jaký produkt byste mi nabídli?

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, mám nezastřešený balkon ze kterého chci sundat staré plechové krytí podlahy. Podlaha balkonu (beton) je zároveň i stropem (dřevěné desky) hospodářské místnosti. Plocha je cca 16m2 a nechci strop zbytečně více zatěžovat dlažbou nebo kamením. Chci se zeptat jestli je ve vašich produktech nějaká směs která bude v co nejtenčí vrstvě pochozí a hydroizolační ( něco jako natři to tekutou izolací kup si tady ten pytel a bude to ok ) nebo toto není možný. Stav betonu zatím nevím, ale hrůza to asi nebude.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, lze stěrku Cemix 210 použít i v nevytápěné garáži, kde bude teplota prakticky stejná jako venku? Příp. jakou jinou stěrku byste doporučili pro tloušťku vrstvy cca 4mm?

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, sháním nivelační nebo stěrkovou hmotu na betonovou desku z betonu C16/20. Jde o základovou desku pod bazén, která je litá a bohužel velmi nerovná, chtěl bych nerovnosti odstranit a následně přebrousit, jedná se o 30 m2.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, stavím v Mostě rodinný dům ve kterém bude garáž pro osobní automobil, užívaná ale i jako středně zatížený sklad ... Podlahu v garáži (její nosnou část) tvoří betonová mazanina tl. cca 80 mm, v podlaze je teplovodní podlahové vytápění. Nyní potřebuji na mazaninu provést finální stěrku, která bude nakonec upravena nátěrem. Povrch by měl být odolný proti otěru jako v garáži (nebo skladu), měl by být odolný i proti vlhkosti, krátkodobě i proti vodě stojící na povrchu podlahy (roztátý sníh z auta na podlahovém vytápění). A protože na některých mých dřívějších stavbách se s takto provedenými stěrkami časem objevily problémy (někde puchýře a odlupování stěrky, někde zase odlupování nebo "šupinování" nátěrů na stěrce ...), chtěl bych se tomu nyní vyhnout a použít opravdu vhodný a kvalitní materiál stěrky. Jakou samonivelační stěrku z Vašeho sortimentu pro tento účel nejlépe použít?

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, potřeboval bych poradit s podlahou a adhezním můstkem. Na podlaze jsem měl parkety lepené do asfaltu, které jsme odstranil. Na podlaze zbyl asfalt, který jsem se mechanicky snažil odstranit (špachtle) a trošku seškrábnout do roviny, poměrně velké množství ho tam zůstalo. Na asfalt jsem chtěl použít adhezní můstek a následně vylít samonivelační stěrkou. Na Vašich stránkách jsem našel adhezní můstek Cemix Superkontakt, ale nevím, jestli jej mohu použít. V technickém listu píšete, že je možné jej použít na podklady s obsahem bitumenů (IPA, asfaltobeton, atd.), dále je pak ale psáno nepoužívat na povrchy z plastů se souvislou vrstvou bitumenových lepidel). Můžete mi prosím tedy poradit, jaký adhezní můstek by byl před vylitím samonivelační stěrky nejlepší? Děkuji.

  Zobrazit odpověď