LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  12. 8. 2013

  Dobrý, potřebuji připravit podlahy pro položení dlažby a plovoucí podlahy. Po ostranění starých podlah. krytin zůstalo na podlaze vrstva starého ztvrdlého lepidla na lino. V některých místech jde lepidlo lehce odloupnout, někde vůbec. Je nutné před vylitím stěrky lepidlo naprosto odstranit? Jaký postup byste prosím doporučovali a jakou konkrétní stěrku. Předem děkuji za odpověď.

   

  Lepidlo je samozřejmě nutné do maximnální možné míry odstranit. Stopy (zbytky) po odstraněném lepidle v každém případě bude nutné odseparovat od stěrky nátěrem přípravku Cemix Superkontakt.

  Zbytek pochy ošetřete psystémovou penetrací Cemix Penetrace podlahová - dle návodu k použití.

  Pokud se jedná o volbu stěrky, doporučovali bychom do klasické obytné místnosti pro vrstvu v rozmezí 3-10 mm materiál Cemix Samonivelační stěrka 30 (označení 050). V případě potřebné vrstvy 3-20 mm potom eventuelně Cemix Samonivelační polymercementová stěrka 20 (označení 220).

  V každém případě platí, že aplikace samonivelačních materiálů vyžaduje jistou zkušenost a speciální pomůcky, proto doporučujeme pro optimální výsledek přenechat aplikaci zkušené podlahářské firmě. Přejete-li si doporučit firmu v okolí vašeho domu, rád vám poradí obchodně-technický poradce Cemix. Kontakt na správnou osobu naleznete kliknutím do mapky. 

  František Kubíček, DiS. - productmanagement