LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  14. 8. 2013

  Dobrý den, budu dělat podlahu v koupelně (výška podlahy 10 cm plocha 4,3 m2) chci použít 3 cm polystyrén a cementový potěr 20 (30) hrubý+kari síť, krytina dlažba. V podlaze budou provedeny rozvody vody a odpadu. Mohu to takhle provést? Děkuji za odpověď.

   

  Vaše předpokládaná skladba podlahy je správná, i bez statického výpočtu je výška roznášecí potěrové desky dostatečná.

  Jedním z možných doplňků v daném případě může být přídavek přípravku CEMIX Zušlechťující disperze do cementového potěru. Přidává se do záměsové vody potěru (3 díly vody: 1 díl disperze viz. podrobnosti technický list výrobku) a zajistí vyšší kvalitu potěru (sníží modul pružnosti, zvýší zejména pevnost v tahu za ohybu).

  Druhým možným doplňkem Vámi uvažované skladby může být aplikace povlakové hydroizolace - ze sortimentu výrobků CEMIX např. Hydroizolační stěrka jednokomponentní (HS 1K). V současnosti se stává hydroizolace jistým "standartem" v koupelnách a mokrých provozech, neboť v případě haváriií vody (v koupelně např. vyteklá pračka) vytváří vodotěsnou "vanu" a zabrání průsakům vody do podkladu a okolních konstrukcí. Je nutno mít na paměti že běžná polymercementová lepidla ani spárovací hmoty nemají deklarovánu vodotěsnost.  Funkci hydroizolace a lepidla v sobě spojují PU lepidla např. SikaBond®-T8.

  Ing. Miroslav Štenko - vedoucí vývoje