LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  9. 9. 2013

  Bydlíme v bytě ve zvýšeném přízemí, byt je podsklepený,sklep udržovaný.Před 2 lety byla rekonstruována podlaha bytu,položen Thermofix.Již po roce došlo k praskánī štěrky - místy lavor.Podlahář reklamaci zamítl -prý se změnila vlhkost podkladu a to způsobuje trhání štěrky.Je to možné,dům ani byt nebyl vytopený? Diiíky za odpověď.

   

  Z popisu podlahové skladby není dostatečně zřejmé, jak je tvořena a co se vlastně stalo.

  Uváděný materiál Thermofix představuje speciální heterogenní vinylovou podlahovinu, složenou z několika vrstev s vloženým skelným rounem. Tento relativně oblíbený a moderní materiál vyžaduje zpravidla před pokládkou dokonalé vyrovnání podkladu, které se většinou provádí samonivelačními stěrkami. Vyrovnávací stěrka i podklad musí mít dostatečnou únosnost, neboť vinylové podlahoviny nemají schopnost roznášení zatížení.

  K poruše pravděpodobně došlo ve vyrovnávací podkladní stěrce resp. v podkladu. Podobné poruchy nastávají při nedůsledné sanaci  málo únosného podkladu nebo při použití objemově nestabilní stěrky, která se během vyzrávání "usmykne" od podkladu .a vytvoří "kry" které se nestejnoměrně "boří" do málo únosného podkladu. Příčinou také může být difuze vlhkosti do stěrky např. z nedostatečně vyschlého sanovaného podkladu, nebo v daném případě dokonce difuzí z vlhkého sklepa, která může vést k jejich dodatečnému rozpínání a "usmyknutí" od podkladu.

  Zmíněné možné faktory, které poruchy mohly způsobit je nutno posoudit, což měl provést již před realizací podlahy aplikátor.  Z uvedených důvodů by měl své stanovisko zrevidovat a Vaši reklamaci akceptovat.

  Ing. Miroslav Štenko, Ph.D. - vedoucí vývoje