LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  13. 9. 2013

  Dobrý den, mám betonovou podlahu na venkovní terase. Beton je špatný a drolí se. Chci na něj dát dlažbu a pod ní nějakou nivelační vrstvu na ven, která by držela na gumoasfaltové penetraci. Vyrábí se něco takového. Děkuji za odpověď.

   

  Balkonové a terasové konstrukce patří k nejnamáhanějším částem staveb a jako takovým, mají-li být funkční, je potřeba jejich řešení věnovat zvýšenou pozornost. To platí i samozřejmě i pro rekonstrukci.

  Především je nutné upozornit, že špatný a drolivý beton není vhodným podkladem pro aplikaci jakýchkoli dalších vrstev. Velmi závažým otazníkem je také kvalita a stav vrstev, které se nacházejí pod ním. Proto každopádně doporučujeme provádět rekostrukci terasy od základu - jako odzkoušený systém vzájemně kompatibilních výrobků, které zaručí dlouhodobou funkčnost a bezproblémové používání.

  Cemix má pro rekonstrukci balkonů a teras zpracovaný speciální pracovní postup, který je dostupný na těchto stránkách: http://www.cemix.cz/data/files/pp_balkonove_konstrukce.pdf.

  Z výše uvedeného dokumentu je patrné, že základem každé venkovní konstrukce je dostatečný spád pro odvod srážkové vody, kdežto samonivelační materiály jsou určené pro vytvoření dokonale vodorovných povrchů - jejich použití v případě podobných konstrukcí postrádá smysl. Druhou věcí je, že samonivelační materiály Cemix jsou určeny výhradne do interiérů.

  Doporujčujeme nechat na specialistech vizuální posouzení stavu celé konstrukce, určení příčin poškození a stanovení nejvhodnější postup rekonstrukce. Pokud Vám s tímto můžeme pomoci, pak prosím kontaktujte obchodně-technického poradce Cemix v oblasti, kde se nachází Váš dům - kontakt na správnou osobu naleznete zde: http://www.cemix.cz/obchodni-zastupci

  František Kubíček, DiS. - produktový management