LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  24. 10. 2013

  Dobrý den. Použili jsme pro zalití teplovodního podlahového topení váš výrobek anhydritový potěr. Tloušťka potěru nad trubkami je 4 až 5 cm. Nyní bychom potřebovali provést vyrovnání nerovností, nivelizaci a stěrku pro položení keramických kachliček. Prosíme o doporučení výrobku. Jedná se o nízkonamáhané podlahy v ordinaci. Váš prodejce je pro nás nejblíže Raab Karcher ve Vestci u Prahy. Děkujeme za odpověď.

   

  Pokud je potěr aplikovaný správně, nemělo by být další nivelizace zapotřebí - postačilo by pouze přebroušení, penetrace přípravkem Cemix Penetrace hloubková a nalepení obkladu lepidlem kategorie min. C2 - např. Cemix Lepidlo FLEX (označení 055), Lepidlo FLEX KLASIK (označení 075) nebo Lepidlo FLEX EXTRA (označení 045).

  Je-li ovšem zapotřebí dalšího dorovnání, je k tomuto účelu zapotřebí použít materiálově sourodé stěrky - Cemix Samonivelační sádrová stěrka 25 (označení 200), která se aplikuje po přebroušení, a po použití systémové penetrace - Cemix Penetrace podlahová. Následné lepení se provádí stejným způsobem, jak je popsáno výše.

  Podrobné istrukce k aplikaci uvedených materiálů jsou popsány v technických listech. Problematiku podlah detailně řeší dokument Pracovní postupy Cemix - Podlahy.

   

  Speciální samonivelační stěrky nejsou pokládány za masporudukty, proto většinou nebývají běžně na sttavebninách skladem. Pokud se ovšem obrátíte na zmíněnou prodejnu, bude jistě možné si tam materiál objednat - dodací lhůty jsou velmi příznivé.

  František Kubíček, DiS. - produktový management