LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  4. 11. 2013

  Dobrý den, potřeboval bych poradit s penetrací anhydridové podlahy. Mám v novostavbě RD lité anhydridové podlahy, minulý týden došlo k celoplošnému přebroušení, nyní chci napenetrovat podlahu. Mám penetraci Cemix – podlahová penetrace, ale nevím v jakém poměru a kolikrát penetraci aplikovat. Prováděcí firma mi doporučila tento postup: penetraci aplikovat 3x v poměru -1:10, 1:7, 1:5. Je tento postup správný?? Za jak dlouho po nepenetrování podlahy mohu pokládat keramickou dlažbu??

   

  Penetrování anhydritového podkladu před lepením dlažeb je analogické jako před aplikací samonivelačních stěrek, ke kterému uvádí technický list výrobku Cemix Penetrace podlahová doporučení o dvou aplikacích s ředěním: 1. aplikace  penetrace : voda = 1 : 5 2. aplikace  penetrace : voda = 1 : 3 Druhou aplikaci doporučujeme provádět po vyschnutí 1. nátěru (povrch je suchý, nelepivý) a lze ji zpravidla provést tentýž den s odstupem 2-4 hodin. Vyschnutí druhé aplikace doporučujeme ponechat do následujícího dne, kdy je již možné lepit dlažbu.

  Doporučení prováděcí firmy k aplikaci 3x v poměru -1:10, 1:7, 1:5 je akceptovatelné, neboť zhruba odpovídá aplikovanému podílu sušiny penetrace na plošnou jednotku. Časování doporučujeme provést tak, že první dvě penetrace se provedou v jednom dni s odstupem 2-4 hodin. Druhý den se provede třetí penetrace a tu je vhodné nechat vyschnout do následujícího dne, kdy je již možné lepit dlažbu.

  Ing. Miroslav Štenko, Ph.D. - vedoucí vývoje