LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  4. 11. 2013

  Dobrý den,můžete mi prosím doporučit vhodné lepidlo nebo stěrku pro oddělovací vrstvu mezi podklad z OSB desek a elektrickou topnou rohož? Skladba podlahy bude následující: trámový rošt s EPS mezi trámy, 2 vrstvy OSB desek + adhezní můstek, oddělovací vrstva cca 5 mm, topná rohož zalitá lepidlem FLEX EXTRA, dlažba lepená lepidlem FLEX EXTRA. Je toto lepidlo použitelné pro zalití topné rohože? Děkuji za odpověď.

   

  Vaše řešení skladby znamená vysoké nároky na přetvárnost (elasticitu) vyrovnávací vrstvy a znamená jisté technické riziko. Řešením jsou "pružné" samonivelační stěrky, určené na dřevěné podklady, které naše společnost nevyrábí a je třeba oslovit jiné výrobce.

  Systémovým a pravděpodobně technicky bezpečnějším řešením by mohlo být použití staticky stabilnějšího  vyrovnání pomocí desek F-Board nabízených dodavatelem elektrického podlahového topení FENIX, se kterým doporučujeme daný problém konzultovat.

  Pro upevnění (fixaci) topné rohože na vyrovnávací vrstvě je možné použít výrobek Cemix Lepidlo FLEX EXTRA (označení 045). Je však nutno upozornit, že lepidlo musí mít konzistenci "jako pro lepení" tzn. se záměsovou vodou dle jeho technického listu. Výraz "zalití topné rohože lepidlem" může svádět k domněnce "přeředěného lepidla", což by bylo u daného výrobku nepřípustné.

  Ing. Miroslav Štenko, Ph.D. - vedoucí vývoje