LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  20. 11. 2013

  Dobry den pod podlahovou rohoz jsem dal f boordovou desku existuje samonivelacni sterka na polystyren? Dekuji s pozdravem.

   

  Mate-li na mysli desky F-board od spol.  FENIX Jeseník pak otázka, zda existuje samonivelační stěrka na polystyren je poněkud zmatečná. Ptáte-li se na možnost aplikace samonivelační stěrky na F-boardovou desku, pak tato není prostý EPS ale jde o sendvič, u kterého tvoří EPS jádro, které je oboustranně opatřeno polymercementovou stěrkou s vloženou výztužnou tkaninou. Dlažba se běžně lepí přímo na F-boardové desky a lepidlo současně fixuje rozprostřenou topnou rohož – viz. příloha.

  Chcete-li rohož pouze zalít samonivelační stěrkou a nepokládat dlažbu existuje zde riziko např.  prokreslení styků F-boardových desek. Tyto desky jsou dimenzovány na „roznášené“ zatížení přes dlažbu, která je silnější (většinou 9 mm) než běžné aplikační tloušťky stěrek a má zpravidla výrazně vyšší pevnost. Pokud přijmete zmíněné riziko, doporučujeme aplikovat stěrku ve větší aplikační tloušťce (nad 7 mm) to však souvisí s rychlostí aplikace stěrky, aby jste stihl provést aplikaci v době jejího otevřeného času. Tuto problematiku doporučujeme dle plošné výměry místnosti a její disposice konzultovat se zkušenou realizační podlahářskou firmou. Při lití stěrky musí být rohož již „předfixována“ k podkladu, aby ze stěrky nevyplavala.

  Ze sortimentu CEMIX doporučujeme pro daný účel Samonivelační polymercentovou stěrku 30 (označení 230).


  Pokud by jste chtěl stěrku aplikovat na F-boardové desky jako mezivrstvu pod dlažbu, tak použijte výše doporučenou stěrku v tloušťce, která zakryje rohož a problematikou roznášecích schopností stěrky se nemusíte zabývat, neboť v součtu s dlažbou je toto řešení naprosto bezpečné.

  Ing. Miroslav Štenko, PhD. - vedoucí vývoje