LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  23. 11. 2013

  Dobrý den, mám dotaz ohledně cementových potěrů, jaký je vhodný pro podlahové vytápění? Děkuji.

   

  Pokud se zde jedná o roznášecí podlahovou vrstvu v tloušťce nad 20 mm pro zakrytí podlahového vytápění (ne tenkovrstvou stěrku do 20 mm), je odpověď následující:

  Běžné cementové potěry se na podlahové vytápění nepoužívají. Pracnost provádění a riziko vzniku vzduchových kapes nedkononalým vyplněním míst v prostoru topných trubek předurčují pro tento účel spíše samonivelační anhydritové hmoty, např. Cemix Samonivelační anhydritový potěr 25 (označení 090).

  Pokud však máte v úmyslu přece jen použít cementové potěry pro tento účel, lze ty to matariály ze sortimentu Cemix pro aplikace na podlahové topení modifikovat přídavkem Cemix Zušlechťující disperze. Připraví-li se potěr ze záměsové kapaliny tvořené 1 dílem Zušlechťující disperze a 3 díly vody, je jeho modifikace dostatečná pro daný účel. Z hlediska volby potěru dle pevnostní třídy, platí u plovoucích potěrů zásada že čím vyšší pevnost v tahu za ohybu (F) tím lze dle ČSN 744505 aplikovat potěr v tenčí vrstvě (potřebnou vrstvu ovšem neudáváte, proto nelze doporučit nejvhodnější materiál - minimální vrstva je 35 mm nad horní okraj topných trubek).

  Ing. Miroslav Štenko - vedoucí vývoje, František Kubíček, DiS. - productmanagement