LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  28. 11. 2013

  Dobry den, pred rokem se nam v pokoji, ktery je v patre (pod nim je garaz) zacaly vyskytovat kapky vody v rozich na podlaze a steny zacaly plesnivet. Po odkryti lina jsem nic nezjistil - sucho ani zadna plisen. Behem roku jsem zjistil, ze kdyz odstehuji skrine a postel, tak kapky vody za nabytkem zmizi, ale podlaha je zlehka vlhka. Dekuji za jakou koliv radu co s problemem nebo pricinou.

   

  Pokud se zmíněná vlhkost začíná objevovat vždy s klesající vnější teplotou k bodu mrazu, jasně tato skutečnost poukazuje na vznik tzv. kondenzační vlhkosti. Na chladné podlaze dochází k srážení vlhkosti při styku s ohřátým vzduchem - nejvíce samozřejmě v nejchladnějších místech, kterým jsou rohy místnosti. Přítomnost nábytku potom zhoršuje odvětrání prostoru a znemožňuje vysychání.

  Je otázkou, proč k problémům začalo docházet právě před rokem, ale pravděpodobně byla provedena nějaká stavební úprava, která mohla ovlivnit teplotu povrchu podlahy - možná jen změna podlahové krytiny.

  Odstranění tohoto negativního jevu je možné definitivně odstranit pouze eliminací tepelných mostů - resp. zateplením obvodových stěn, případně stropu v garáži, pokud je garáž nevytápěná.

  V přápadě potřeby osobní konzultace a pomoci ohledně zateplení, kontaktujte prosím místně příslušného obchodně-technického poradce Cemix. kontakt na správnou osobu naleznete kliknutím do mapky zde: http://www.cemix.cz/obchodne-technicti-poradci

  František Kubíček, DiS. - productmanagement