LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  25. 12. 2013

  Dobrý den,prosím o radu.Čím dorovnat výšku betonové podlahy pro pokládku dlažby ..Jedná se o vrstvu 2,5-3 cm ,což je prý pro nivelačku moc a pro betonovou vrstvu málo...Jde mi o to aby časem takováto vrstva nepopraskala .(někdo radil cementový potěr smíchaný s lepidlem,ale mě zajímá váš názor a doporučení jako odborníků.Můžete nám prosím poradit.Moc Vám děkuji.

   

  V každém případě doporučujeme jak ze zpracovatelského tak i z funkčního z hlediska používat materiály vytvořené pro požadovaný účel. V daném případě je vedle požadované vrstvy ještě rozhodující, zdali je součástí podlahy také podlahové vytápění.

  V případě, že není potřeba počítat s podlahovým topením, lze pro dorovnání podlahy použít Cemix Samonivelační potěr 25 jemný (označení 090 j). Tento bude zapotřebí před lepením dlažby povrchově přebrousit.

  V případě, že by součástí podlahy mělo být podlahové vytápění, lze použít Cemix Samonivelační polymercementovou stěrku 20 (označení 230) vylitou ve 2 vrstvách.

  V obou případech doporučujeme před aplikací vyrovnávací vrstvy podkladní beton řádně penetrovat přípravkem Cemix Penetrace podlahová.

  Protože aplikace samonivelačních materiálů vyžaduje jistou zkušenost a speciální pomůcky, dporučujeme pro optimální výsledek přenechat aplikaci  podlahářské firmě.

  František Kubíček, DiS. - productmanagement