LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  26. 3. 2014

  Dobry den, Mam dotaz ohledne nejnizsi mozne tloustky lite podlahy (chodba v dome), ktera by mela i nejake izolacni vlastnosti. kolik bude minimalni tloustka lite podlahy pokud bude aplikovana na malem prostoru (cca 5m2) na podklad: A) primo na betonovy nerovny podklad s hydroizolaci B) na podlahovy polystyren Dale bych potreboval poradit ohledne maximalni tloustky lite podlahy aplikovane na podlahovy polystyren ve spadu do 8%?

   

  Minimální tloušťky pro použití Cemix Samonivelsčního anhydritového potěru na různých podkladech jsou specifikovány v technickém listu tohoto materiálu: http://www.cemix.cz/data/files/technicky_l_samonivelacni_anhydritovy_poter-25.pdf

  Pokud se jedná o podlahu ve spádu, pak je nutné poznamenat, že u litých podlah se klade důraz na samonivelační vlastnosti, tzn. na schopnost rozlití ve vodorovné ploše. použití ve spádu tudíž není u takového materiálu vhodné.

  Po vytváření spádových ploch je určen výrobek Cemix Spádový potěr, který pro tento účel obsahuje válkno, díky kterému je schopen překonat namáhání spojené s nerovnoměrnou tloušťkou vrstvy.

  František Kubíček, DiS. - productmanagement