LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  15. 5. 2014

  Dobrý den, chystáme se ke přestavbě dílny u rodinného domu - ze zbylé stavby prakticky zbude jen cca 50 let stará podlaha (vypadá to nějakou starou betonovou mazaninu, asi po domácku dělanou). Podlaha je dosti rozpraskaná, místy vydrolená a celkově ve špatném stavu. Chtěli bychom přes ní nalít nějaký vyrovnávací potěr. Rádi bychom, aby byla podlaha co nejlevnější - nejlépe, aby tento potěr byl už i konečnou vrstvou (možná maximálně s nějakým nátěrem - zkrátka co nejlevnější řešení (jde pouze o dílnu a sklad). Jaký materiál byste nám doporučili a v jaké tloušťce? Jaký zvolit finální povrch s ohledem na cenu? Děkuji.

   

  Z popsané skutečnosti si lze jen velmi těžko představit skutečný stav staré podlahy - velikost nerovností, závažnost poškození a celkovou soudržnost. Tyto faktory je potřeba posoudit a zhodnotit přímo na místě. Aplikace samonivelačních stěrek totiž pro úspěšné fungování vyžaduje pevný podklad a jejich aplikace je možná pouze v dovoleném rozpětí vrstev - v daném případě při pozitivním posouzení podkladu by požadavku finální vrstvy v dílně vyhovoval materiál Cemix Samonivelační polymercementová stěrka 30 (označení 230) pro aplikaci v 3-20mm tloušťce v rámci jedné vrstvy. Nutno poznamenat, že pro zvýšení chemické odolnosti nebo odolnosti proti vodě se na stěrku aplikují vhodné nátěry na beton.

  Posouzení podkladu a aplikaci pro optimální výsledek doporučujeme přenechat zkušené podlahářské firmě.

  Podrobnější informace k volbě, posuzování podkladu a aplikaci podlahových hmot je dostupná v dokumentu Pracovní postupy Cemix - Podlahy.

  František Kubíček, DiS - productmanagement