LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  25. 5. 2014

  Dobrý den. 22.5.2014 mi řemeslníci zabetonovali železobetonovou desku, tl. kolem 12cm, beton B20), na izolaci. Je to podklad pod dlažbu ( do dílny) od RAKA Taurus - Vesuv 300x300x15mm, keramická, slinutá. Musí položit dlažbu do roviny se zabetonovaným kovovým rámem (montážní jáma). Ale když si položím na rám prkno do váhy, tak mám 30-35 mm na lepidlo a dlažbu. Když odečtu dlažbu, tak mi zbude 15-20mm na lepidlo (35-15=20mm)! Myslím si, že je to moc. Jak se taková situace dá řešit? Řemeslníci trvali na použití lepidla Cemix. Např. Ceresitu nevěří, tvrdí, že mají dobré zkušenosti s Cemixem. Už jsem jednu podlahu vykopal. Chci, aby druhý pokus dopadl dobře, aby dlažba držela, nepraskala atd. Po kolika dnech mohou řemeslníci lepit dlažbu na beton a jaký postup, jaké materiály? A kolik materiálů asi budou muset použít při vzniklé situaci na 70m2?

   

  Na dlažbu + lepidlo je potřeba ponechat výšku zhruba 21 mm. Tzn. že tloušťla stávající podlahy před lepením měla být zvýšena cca o 9 na nejvyšším místě současné podlahy. To se provádí aplikací samonivelační stěrky - např. Cemix Samonivelační polymercementová stěrka 30 (označení 230).

  Postup je takový, že beton, který je dostatečně vyzrálý (stáří 28 dní) se opatří penetračním přípravkem Cemix Penetrace podlahová v ředění a počtu nátěrů dle návodu k použití. Po vyschnutí penetrace se aplikuje výše uvedená stěrka.

  Lepení dlažby se provádí nejdříve za týden po aplikaci stěrky. Pro daný druh dlažby je potřeba použít flexibilní lepidlo - pro lepení výhradně na podlahu lze použít na příklad Cemix Lepidlo FLEX (označení 055).

  Spotřeba uvedeného lepidla je 4-6 kg/m2 - podle velikosti zubu zubového hladítka.

  František Kubíček, DiS., Ing. Miroslav Štenko, Ph.D.