LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  23. 7. 2014

  Dobrý den, řešíme podlahu, kde po odkrytí dřevěné podlahy zůstala betonová deska se zbytky asfaltu. Pro vyrovnání podlahy bude potřeba cca 20 mm, s tím, že v nejvyšších místech bude vrstva max. 5mm, Můžete prosím doporučit: - zda je vhodnější řešit anhydridem či stěrkou - doporučit konkrétní výrobek s ohledem na asfaltový podklad, případně technologický postup - finální podlaha bude PVC lino - je nutné v případě anhydridu ještě aplikovat stěrku? Předem děkuji za Vaše odpovědi.

   

  V daném případě budeme předpokládat, že se jedná o podlahu bez podlahového vytápění v obytné místnosti, která je zatížená pouze běžným provozem - tzn. pohybem osob...

  Základním předpokladem správně řešené podlahy je kvalitní příprava podkladu. Ta se neobejde bez důkladného očištění od nečistot, prachu a rovněž od zbytků asfaltu, který není pro vyrovnávací vrstvu vhodným podkladem. Dalším krokem je provedení penetrace. Jelikož po odstranění asfaltu pravděpodovně nebude možné provést dokonale včetně tmavého povlaku, který zůstane na povrchu betonu, je potřeba jej překrýt nátěrem přípravku Cemix Superkontakt (označení 241). Zbylé betonové plochy potom opatřit Cemix Penetrací podlahovou (označení Penetrace H) v počtu nátěrů a ředění podle návodu k použití.

  Pro otázku volby vyrovnávací hmoty je v důležitá požadovaná vrstva, kterou jste správně uvedl. Samonivelační anhydritové potěry mají stanovenou minimální tloušťku aplikace, která pro betonový podklad činí 15 mm v případě jemné verze. Z toho důvodu bychom doporučili spíše rovnou použití výrobku Cemix Samonivelační stěrka NIVELA EASY jemná (označení 200 j), jejíž aplikační rozpětí je 1-30 mm a mělo by tedy pokrýt Vaší potřebu. Aby odpověď byla úplná, ještě doplním, že pokud by byl použitý samonivelační anhydritový potěr, pak se pod PVC, které vyžaduje dokonale hladký povrch, obvykle ještě provádí stěrkování právě výše uvedenou Samonivelační stěrkou.

  Upozorňujeme, že aplikace samonivelačních materiálů vyžaduje jistou zkušenost a soeciální pomůcky, proto pro optimální výsledek pokládky doporučujeme přenechat aplikaci zkušené podlahářské firmě.

   

  František Kubíček, DiS. - productmanagement