LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  3. 8. 2014

  Dobrý den, při rekonstrukci kuchyně potřebujeme vyrovnat podklad před položením plovoucí podlahy. Je to 30 let starý RD, kde na polovině je položená dlažba(drží) a na druhé polovině bylo lino pod nímž je beton cca 5-7mm níž než dlažba. Prostor se rozšířil ještě do bývalé komory, kde je beton zhruba v rovině dlažby s nerovnostmi do 5mm. Bylo by možné použít cementový potěr 20j nebo 25j po ošetření podkladu penetracíá (popř jakou?) a vyspravení větších rozdílů (po předchozí příčce). Zedník mě řekl, že vrstvě 5-10mm (na dlažbě a v bývalé komoře) nevěří a doporučil vylít 5cm klasickým betonem. Díky za opověď.

   

  Doporučujeme problematiku konzultovat se zkušenou podlahářskou firmou, neboť proměnlivost tlouštěk a typů podkladů lze řešit jednoduše "po staru" 5 cm potěru, ale navýšení nivelety podlahy je značné a může přinést problémy s dveřními prostupy a přinese to značné přitížení podlahy. Zde však nevíme zda jsou předmětné místnosti podsklepeny nebo zda nejsou ve vyšších podlažích.

  Moderní a efektivní řešení se nabízí s použitím vhodné samonivelační stěrky, ze sortimentu CEMIX to mohou být Samonivelační polymercementová stěrka 20 (označení 220) nebo Samonivelační polymercementová stěrka 30 (označení 230).

  Přídržnost těchto stěrek na původní dlažbě spolehlivě zajistí epoxidový můstek s křemičitým posypem 0,6-1,2 mm, doporučujeme CHS EPOXY 474/TELALIT 0492.

  Vlastní strategii pracovního postupu je nutno řešit s odbornou prováděcí firmou.   

  Ing. Miroslav Štenko, PhD. - vedoucí vývoje