LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  2. 9. 2014

  Dobrý den. Ve starém cihlovém bytě co jsem koupil, byl na podlaze koberec a pod ním stará zelená pvc. Po odstranění těchto krytin, zbyla jen betonová podlaha s lepidlem po pvc. Podlaha je křivá např. v kuchyni jsou dva rohy propadlé (20 až 30mm), jinak je podlaha docela rovná. Jde mi o to aby se o moc nenavýšila podlaha a nepadlo moc drahé nivelační stěrky. Je možné tyto propadlé rohy pouze vylít (udělat pouze "ostrůvky" betonu popř. jakého) a celou podlahu pak vyrovnat nivelační stěrkou? A musím odstranit lepidlo, které tam dost drží nebo stačí napenetrovat? Na srovnanou podlahu chci položit nové pvc. Byt je podsklepený. Děkuji za odpověď

   

  Hloubka 20-30 mm je pro běžné sěrky poměrně velmi mnoho, proto bude zapotřebí ji provádět ve více vrstvách - nejprve, jak jste správně poznamenal, vyrovnat prohlubně a poté celou plochu přelít stěrkou.

  Neprve se napenetrují místa s velkou lokální nerovností přípravkem Cemix Penetrace podlahová ředěná podle návodu k použití. Tato místa se následně zalijí směsí Cemix Samonivelační polymercementoé stěrky 20 (označenáí 220) s pískem - viz postup popsaný v kapitole 3.6 "Dvoukroková sanace výtluků" dokumentu Pracovní postupy Cemix - Podlahy.

  Na druhý den se stejným výrobkem napenetruje celá podlaha a následně se provede celoplošné přelití stejnou stěrkou v intencích dovolené aplikační tloušťky (3-20 mm) - tentokráte již standardním materiálem bez přídavku písku.

  František Kkubíček, DiS. - productmanagement