LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  18. 10. 2014

  Dobry den, mame od zednika nove vyzdenou spodni cast prulezoveho komina (zkratka cosi jako zazdenou cast mistnosti, kam usti sopouchy ze tri stran z kamen, a nad hlavou pokracuje velky komin). kdyz vlezu dvirkama dovnitr, tak je misty videt sparami mezi cihlami ven, tj. o plynotesnosti nemuze byt rec. Vzniklo to patrne kdyz cihly dotycky dorovnaval palickou. Cihly to jsou klasicke cervene, cast stare, cast nove. mam vevnitr trochu proskrabnout spary a domaznout maltou (jakou?), nebo to staci vyresit poctivym omitnutim zvenku (cim? s perlinkou, bez?)? omitat budu tak jako tak, tak jestli to domazavani spar neni zbytecne. Dekuju moc!

   

  Otázkou, která podmiňuje další úvahy o použití některých z materiálů CEMIX k opravě vnitřní části komína je teplota prostředí.

  Běžné,  nežáruvzdorné malty odolávají bezpečně teplotám pod 100 °C. Pokud tedy teplota prostředí nepřekračuje tuto hranici doporučujeme provést dospárování zdiva s použitím Cemix Spárovací malty pro lícové zdivo 10 (označení 121) s pevností 10 MPa případně pevnější Zdící a spárovací maltu pro lícové zdivo 15 (označení 311) s pevností 15 MPa.

  Je-li teplota prostředí vyšší než 100 °C, je nutno použít speciální žáruvzdornou maltu. Zde bude ovšem zapotřebí obrátit se o doporučení na specializovanou kamnářskou firmu.

  Ing. Miroslav Štenko, PhD. - vedoucí vývoje