LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  6. 3. 2015

  Dobrý den, Chtěl bych Vás poprosit o radu, zrovna rekonstruujeme podkroví, kde má být malá koupelna s podlahovým topením. Na podleze bude dlažba. Rozměry koupelny v metrech 2,35 x 1,05 x 0,07. Podlahové topení my bylo doporučené zalít anhydritovým potěrem. Je to opravdu malé množství proto bych se chtěl zeptat, který pytlovaný anhydritový potěr byste mi doporučili použít a jestli můžu použít klasickou míchačku, nebo míchadlo. Dle rozměru budu potřebovat 0,18 m3 potěru. Také jsem se chtěl zeptat na pracovní postup, protože pravděpodobně nenamíchám celé množství potěru na jednou. Mockrát děkuji

   

  Limitujícím faktorem pro ruční lití anhyritových potěrů je jejich doba zpracovatelnosti, tedy doba cca 60 min. za kterou je nutno "nalit" materiál na celou plochu, aby mohlo být následně "rádlováním" provedeno jeho konečné zarovnání.

  V daném případě se jedná o plochu 2,47 m2 s tloušťkou potěrové vrstvy 70 mm tzn. s předpokládanou spotřebou cca 320 kg suchého potěru, což znamená 8 pytlů po 40 kg. Toto množství mohou 2 pracovníci do 60 minut bezpečně postupně zamíchat s vodou a "vylít".

  Pro aplikaci doporučujeme použít výkonné vrtulové mísidlo (obvykle 1500 W) a běžnou mísící nádobu objemu 60 l (černá, gumová k dostání v řemeslnických prodejnách). Do vody v nádobě odpovídající jednomu 40 kilogramovému potěru (6,0-6,8 l) vsypeme za stálého míchání pytel potěru a 1-2 minuty mísíme při středních otáčkách. Během mísení zednickou lžicí odstraníme ze stěn a dna nádoby případné nerozmísené nálepky. Rozmísenou homogenní potěrovou hmotu vyléváme rovnoměrně na pracovní plochu, přičemž doporučujeme použít holínky aby bylo možno se v potěru pohybovat. Po postupné aplikaci všech pytlů se provede konečné zarovnání a odvzdušnění čerstvé potěrové vrstvy.

  Veškeré zásady pro přípravu podkladu a vyhotovení nutných obvodových dilatací  uvádí v části o samonivelačních potěrech dokument Pracovní postupy Cemix - Podlahy.

  Ze sortimentu Cemix doporučujeme v daném případě použít Samonivelační anhydritový potěr 25 (označení 090).

  Ing. Miroslav Štenko, Ph.D. - vedoucí vývoje