LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  11. 10. 2010

  Dobrý den, mám polovinu domu podsklepenou. Jedná se o zdi z kamene, podlaha je betonová a podle mě zde není žádná izolace. Z původního využití sklepa se stala kotelna a jsou zde automatické pračky. Ne že by zde bylo mokro,ale kameny i beton jsou vlhké. Dá se něco udělat s podlahou? Např. nalepit kachličky za pomocí nějakého specielního nátěru, lepidla atd.? Děkuji za odpověď.

   

  Problém vlhkého podkladu je závažný do té míry, jaký je skutečný obsah vlhkosti. ČSN 74 4505 limituje obsah vlhkosti podkladu z hlediska charakteru finálních podlahových vrstev a v daném případě, kdy chcete použít keramickou dlažbu, limituje obsah vlhkosti podkladu hodnotou 5%.

  Při neznalosti konkrétní situace nelze doporučit jednoznačně spolehlivé řešení, ale lze uvažovat s těmito variantami:

  1) Pokládka dlažby s použitím lepidla kat. C2 a to nejlépe se zrychleným náběhem pevnosti tzn. s deklarací "F". Běžné lepidlo by mohlo mít problém s vysycháním a tím s nárustem přídržnosti. V sortimentu Cemix se takový výrobek bohužel nenachází.

  2) Nejprve provést aplikaci povlakové hydroizolace, s materiálem, s přípustnou aplikací na vlhké podklady. Společnost LB Cemix dodává tento produkt pod názvem Hydroizolační stěrka 2K - dvousložková rychle tuhnoucí vysoce flexibilní hydroizolační stěrka proti tlakové vodě. Následně je možno klást dlažbu do lepidla kat. C2. Ze sortimentu Cemix lze použít např. Lepidlo FLEX EXTRA  (označneí 045).

  3) Použití multifunčního hydroizolačně-lepícího materiálu od konkurenčních dodavatelů např. SikaBond-T8 jehož 1. vrstva slouží jako hydroizolace a 2. vrstvou se lepí dlažba. Tento výrobek má limit na vlhkost podkladu max. 4%. Použití materiálů tohoto typu je bohužel cenově velmi náročné.

   

  Ing. Miroslav Štenko - vedoucí Útvaru vývoje a technické podpory prodeje