LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  14. 2. 2016

  Dobrý den,v koupelně mám anhydrit s podlahovým vytápěním na kterém je nalepená dlažba a zaspárovaná vodoodpudivou spárovačkou, je i v tomto případě nutná hydroizolace, když dlažba vlhkost nepropustí a spára by také neměla a navíc anhydrit je nahřátý tím jak se topí. Děkuji za odpověď.

   

  V koupelně je doporučeno používat anhydritové podlahy výlučně s precizně provedenou hydroizolací i v případě, že je na podlaze jako podlahová krytina položena keramická dlažba. Nevíme sice přesně, jaká spárovací hmota byla konkrétně na podlaze použita, ale vodoodpudivost cementových spárovacích hmot nelze zcela pokládat za vodotěsnost.

  Při běžném provozu v koupelně sice voda prosáknout na anhydritový podklad nemusí. Je ovšem zapotřebí si uvědomit, že anhydrit je hmota, která při styku s vlhkostí velmi rychle degraduje a následně už vyschnutím není schopna dosáhnout původních pevností (proces degradace není možné vrátit v plném rozsahu zpět). Dojde-li v koupelně k vylití většího množství vody, spárovací hmota nemusí být v tu chvíli dostatečným protivlhkostním opatřením - nepřítomnost hydroizolace znamená z tohoto pohledu značné riziko.

  Františkek Kubíček - productmanagement