LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  26. 1. 2010

  Dobrý den, potřebovali bychom poradit, jak vyrovnat podlahu, na které je položena dlažba, bez toho, abychom museli dlažbu odstranit. Čím vyčistit spáry a jak postupovat dál.

   

  Podklad by měl být zbaven všech nečistot. Podle charakteru znečištění se volí druh čistidla. Na zbytky tuků a organických nečistot je vhodné použít zásadité čistidlo např. SAVO, k odstranění solí a anorganických nečistot doporučujeme kyselé čistící prostředky (určené např. na vodní kámen), použít lze též zředěnou kyselinu chlorovodíkovou (solnou) v koncentraci cca 3% tzn. 1 díl kyseliny na 10 dílů vody.

  Po vyčistění je nutno podklad opláchnout vodou a zbavit všech zbytků čistidla a reakčních produktů.

  Vlastní vyhotovení vazebných můstků popisují technické listy polymercementových samonivelačních stěrek, které najdete na těchto stránkách (Samonivelační polymercementová stěrka 30), které doporučujeme použít pro vyrovnání podkladu, případně lze lepit nový oobklad (pokud to rovinnost původního podkladu dovoluje) přímo na vazebný můstek.

  Aplikace samonivelační stěrek může být pro laika vcelku náročný proces, proto doporučujeme aplikaci přenechat zkušené podlahářské firmě.

   

  Ing. Miroslav Štenko - Útvar vývoje a technické podpory prodeje