LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  28. 1. 2010

  Dobrý den. Rád bych vás požádal o pomoc při výběru vhodné samonivelační stěrky - povrch betonová mazanina, již poškozená a částečně opatřená nátěrem. Stěrka by měla být dále už jen opatřena nátěrem Denas Beton, na bázi akrylátové disperze a měla by tedy splnovat požadavky, jako finální povrch. Jedná se o suterén obytného domu - cca 40 bytových jednotek. Díky za odpověď.

   

  Takováto rekonstrukce by měla být svěřena odborné podlahářské firmě. Příprava znamená odbornou diagnostiku, kdy se posoudí pevnost a přídržnost (tahová pevnost) podkladu a zvolí se způsob odstranění nátěru (obroušení nebo odfrézování).

  Z výrobků Cemix lze pro daný případ dle předpokládaného zatížení podlahy zvolit mezi Cemix Samonivelační polymercementovou stěrkou 20 (Cemix 220) nebo Samonivelační polymercementovou stěrkou 30 (Cemix 230).

   

  Podrobné informace o vlastnostech a pokyny k aplikaci samonivelačních stěrek podává dokument Pracovní postup Cemix - Samonivelační podlahové stěrky, který je dostupná na téo stránce: http://www.cemix.cz/ke-stazeni/pracovni-postupy

  Ing. Miroslav Štenko - vedoucí Útvaru vývoje a technické podpory prodeje