LB Cemix, s.r.o.

Zákaznické centrum: +420 549 438 170

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  6. 6. 2019

  Dobrý den, potřeboval bych poradit s podlahou a adhezním můstkem. Na podlaze jsem měl parkety lepené do asfaltu, které jsme odstranil. Na podlaze zbyl asfalt, který jsem se mechanicky snažil odstranit (špachtle) a trošku seškrábnout do roviny, poměrně velké množství ho tam zůstalo. Na asfalt jsem chtěl použít adhezní můstek a následně vylít samonivelační stěrkou. Na Vašich stránkách jsem našel adhezní můstek Cemix Superkontakt, ale nevím, jestli jej mohu použít. V technickém listu píšete, že je možné jej použít na podklady s obsahem bitumenů (IPA, asfaltobeton, atd.), dále je pak ale psáno nepoužívat na povrchy z plastů se souvislou vrstvou bitumenových lepidel). Můžete mi prosím tedy poradit, jaký adhezní můstek by byl před vylitím samonivelační stěrky nejlepší? Děkuji.

   

  Jde o to, že zbytky asfaltu představují nekvalitní podklad z hlediska stlačitelnosti. Tenká vrstva stěrky nemá roznášení schopnost a v místě, kde by zůstal asfalt by hrozilo její promáčknutí. Proto musí být asfalt do maximální možné míry vždy odstraněn až na pevný podkladní beton. Používá se k tomu s úspěchem třeba stará sekyra namísto sekáče.

  Asfalt není většinou možné odstranit dokonale – na betonu zůstává tenký matný film. Tento povlak je nutné zbrousit za použití úhlové brusky a diamantového hrnečku.

  František Kubíček, DiS. - marketing