LB Cemix, s.r.o.

Zákaznické centrum: +420 549 438 170

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  14. 11. 2019

  Dobrý den, stavím v Mostě rodinný dům ve kterém bude garáž pro osobní automobil, užívaná ale i jako středně zatížený sklad ... Podlahu v garáži (její nosnou část) tvoří betonová mazanina tl. cca 80 mm, v podlaze je teplovodní podlahové vytápění. Nyní potřebuji na mazaninu provést finální stěrku, která bude nakonec upravena nátěrem. Povrch by měl být odolný proti otěru jako v garáži (nebo skladu), měl by být odolný i proti vlhkosti, krátkodobě i proti vodě stojící na povrchu podlahy (roztátý sníh z auta na podlahovém vytápění). A protože na některých mých dřívějších stavbách se s takto provedenými stěrkami časem objevily problémy (někde puchýře a odlupování stěrky, někde zase odlupování nebo "šupinování" nátěrů na stěrce ...), chtěl bych se tomu nyní vyhnout a použít opravdu vhodný a kvalitní materiál stěrky. Jakou samonivelační stěrku z Vašeho sortimentu pro tento účel nejlépe použít?

   

  U vytápěných podlah je zapotřebí dodržet zásadu, aby materiál stěrky byl materiálově sourodý se stávající podlahou, tzn. betonovou mazaninou. Nelze použít anhydritovou stěrku na betonovou podlahu (a naopak) z důvodu rozdílné tepelné roztažnosti. Každopádně do garáže by anhydritová stěrka stejně nebyla vhodná ani z hlediska možného zatěžování vlhkostí.

  Dalším hlediskem je předpokládané zatížení – pro provoz v garáži či dílně je potřeba volit stěrku se zvýšenou pevností a odolností proti obrusu.

  Z výše uvedených důvodů lze jednoznačně doporučit pouze Cemix 230 Samonivelační stěrku POLYNIVELA PLUS

  František Kubíček, DiS. - marketing