LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  10. 2. 2010

  Dobrý den, potřebujeme vyrovnat podlahu v místnosti, která je křivá. Místy je dolík až 3,5 cm. Potřebujeme to udělat co nejrychleji, aby to bylo pochůzné. Na podlaze je nyní beton, po vyrovnání přijde na vyrovnaný beton lino. Můžete prosím poradit, čím toto vyrovnat? Jakými vašimi výrobky? Napište druh směsi, betonu čím by to šlo vyrovnat a jeho cenu, pop. spotřebu kolik se dá z pytle udělat.

   

  Vzhledem k uvedené nerovnosti až 3,5 cm je nutno postupovat tzv. "dvoukrokovým litím", neboť žádná z běžných samonivelačních stěrek není vhodná pro vyrovnání takových nerovností.

  Postup "dvoukrokového lití" je názorně popsán v přiloženém dokumentu Pracovní postup Cemix - Samonivelační podlahové stěrky, kapitola 7.2. (viz tato stránka: http://www.cemix.cz/ke-stazeni/pracovni-postupy). V tomtéž dokumentu jsou obsaženy informace o vhodných materiálech Cemix. jedná se o Cemix Samonivelační polymercementovou stěrku 20 (označení 220) případně Cemix Samonivelační polymercementovou stěrku 30 (označení 230). Tyto materiály jsou určeny pro vícevrstvé lití. Spotřeby dle plošné výměry a průměrné tloušťky vyrovnávací vrstvy lze spočítat dle jednotkových spotřeb stěrek, uvedených v jejich technických listech, které sjou dostupné na výše uvedených stránkiách produktů.

   

  Časová náročnost je přibližně:

  1.den - očištění podkladu, dvojnásobná penetrace, po jejímž zaschnutí lze lokálně provést vyrovnání největších nerovností

  2.den - přepenetrování vyrovnaných ploch a po zaschnutí celoplošné vyrovnání

  Po vyzrání stěrky (cca 1,5 mm /1den) lze pokládat lino.

  Jelikož aplikace samonivelačních stěrek vyžaduje zkušenosti, zručnost a speciální pomůcky, doporučujeme svěřit celou realizaci odborné podlahářské firmě.

  Ing. Mirosvav Štenko - vedoucí Útvaru vývoje a technické podpory prodeje