LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  28. 3. 2011

  Dobrý den, poraďte mi prosím co s tím. Potřebuji položit plovoucí podlahu na kletovaný beton s nerovností cca 10 mm. Pro vyrovnání jsem použil Samonivelační stěrku 20 (060) s použitím adhezního můstku od firmy Soudal. Vše jsem namíchal a postupoval dle návodu, ale výsledek se nedostavil, povrch je stále nerovný. Zdálo se mi, že stěrka rychle zasychá a nerozlévá se. Co se s tím dá dělat nyní? Jde udělat novou vrstvu? Děkuji za odpověď.

   

  Z uvedené materiálové skladby je zřejmé, že nebyla použita systémová penetrace CEMIX Penetrace podlahová, určená pro daný typ stěrky. Zároveň není jasné v jaké koncentraci byl připraven adhezním můstek a jak je kompatibilní s použitou stěrkou. Přesto asi hlavní pravděpodobnou příčinou nerovnosti bude neprofesionální přístup k aplikaci.

  Samonivelační stěrky vyžadují pro úspěšnou aplikaci použití speciálního nářadí, dostatek zkušeností a dobrou organizaci práce.

  Vzhledem k uváděným nerovnostem podkladu je velmi problematické tzv. ruční lití , které s ohledem na otevřený čas stěrky (dobu zpracovatelnosti a udržení nivelačních schopností), může obtížně vést k úspěšnému výsledku.

  Podrobný popis správné aplikace samonivelačních stěrek, včetně volby vhodné aplikační strategie podává dokument samonivelační podlahové stěrky dostupný na stránce: http://www.cemix.cz/ke-stazeni/pracovni-postupy. V daném případě (pokud to výškové poměry dovolují a lze přiměřeně zvednout konečnou niveletu podlahy) je možné finální vyrovnání provést samonivelační stěrkou s deklarací možnosti vícevrstvého lití. Ze sortimentu Cemix je to např. Samonivelační polymercementová stěrka 20 (označení 220).

  Upozorňujeme, že půjde o lití na již vyschlý podklad, a proto doporučujeme dvojí penetraci přípravkem Cemix Penetrace podlahová v ředění 1 díl penetrace : 3 díly vody.

  Vlastní realizaci doporučujeme ponechat na odborné podlahářské firmě.

  Ing. Miroslav Štenko - Útvar vývoje a technické podpory prodeje