LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  29. 4. 2011

  Dobrý den, potřebuji zvýšit podlahu a připravit ji co nejrychlejším způsobem pro pokládku dlažby. Zvýšit ji potřebuji o cca 5 cm. Původní podklad je starý z části rozdrolený beton neurčité kvality. V této místnosti bylo pův. majiteli položeno lino na podkladu pouhých novin. Je to momenálně nevytápěná vlhčí místnost cca 23 m2. Jaké typy materiálů by jste nám doporučili na výše uvedené práce?

   

  Zneklidňující je zmínka o vlhkosti. Pakliže se jedná o místnost v přízemí starého domu, bylo by potřeba nejprve určit rozsah vlhkosti a vyloučit možné poškození podlahy plynoucí z této příčiny...tedy za tímto účelem kontaktovat zkušenou podlahářskou firmu.

  Budeme-li vycházet z informací, které máme k dispozici bez řešení vlhkosti, mohl by být postup následující:

  Nejprve je nutné odstranit nedsoudržný a drolicí beton (buď lokálně nebo celoplošně - podle rozsahu poškození). Poté je nutné celou podlahu důkladně očistit od prachu, nejlépe vysát průmyslovým vysavačem. Podlaha se napenetruje Cemix Penetraci podlahovou a před aplikací dalších vrstev musí být dostatečně vysychlá.

  Jestliže se zde jedná skutečně o vlhkou místnost, je vyloučeno použití anhydritového potěru, který by vlhkem velmi rychle zdegradoval. K vytvožření nové potěrové vrstvy do požadované tloušťky lze z materiálů Cemix použít např. Cementový potěr 20 hrubý (označení 010 h).

  František Kubíček, DiS. - productmanagement

  Copyright © 2017 - 2018 LB Cemix, s.r.o. | Impressum

  Informace o ochraně spotřebitele

  LB Cemix, s.r.o. – jsme přední výrobce a dodavatel materiálů pro stavbu: zateplení, fasády, malty, stěrky, omítky, potěry, penetrace, lepidla, podlahové stěrky, sanační systémy, zahradní program. Pomůžeme vám vybrat vhodný materiál pro vaši stavbu, čerpat dotace na zateplení z programu Zelená úsporám i najít osvědčenou stavební firmu. Na kvalitu CEMIX se můžete spolehnout.