LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  26. 5. 2011

  Dobrý den, mám 2 dotazy: 1)Mohu použít Cementový potĕr 30 hrubý na zabetonování otvoru 2x2m tloušťka 10 cm ve venkovním prostoru (bývalý shoz na uhlí). Nyní chci na této nově zabetonované ploše parkovat os. autem. 2) Stejný materiál bych chtěl použít na příjezdovou cestu, která v zimním období trpí solí a starý beton se drolí. Děkuji za odpověď.

   

  Vámi zmíněný výrobek lze daným způspbem použít.

  Běžný Cementový potěr 30 hrubý (030h) má deklarovánu poměrně nízkou odolnost proti účinkům chemických rozmrazovacích látek - Odolnost vůči solím (75 cyklů) - max. úbytek materiálu 1000 g/m2.

  Vyšší odolnost vykazuje Polymercementový potěr 40 (070)- Odolnost vůči solím (50 cyklů) - max. úbytek materiálu 50 g/m2.

  Odolnost obou výše uvedených materiálů lze zvýšit, pokud povrch opatříte vhodným systémovým nátěrem, určeným na pojížděné plochy ve venkovním prostředí. Zpravidla se jedná o nátěry na bázi epoxidů.

  Běžný Cementový potěr 30 hrubý lze modifikovat přísadouZušlechťující disperze, která se přidává do záměsové vody (1 díl disperze : 2-3 díly vody) na úroveň potěru polymercementového.

   

  Ing. Miroslav Štenko - vedoucí Útvaru vývoje a technické podpory prodeje