LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  28. 5. 2011

  Před stavbou podkroví jsem k kvůli dešti na původní podlahu (trámy,dřevěný záklop a cca 4cm nepopraskaného betonu) nastěrkoval Bornit Profidicht 1k (hydroizolační stěrku z modifikovaného asfaltu). Nyní bych chtěl podlahu vylít samonivelační stěrkou (nerovnost do cca 15mm) a položit plovoučku. Firma mi ale tvrdí, že to nelze, neboť by se nivelačka nespojila s podkladem a následně by praskala. Lze toto vyřešit nějakým adhezním můstkem a pak vylít nivelačkou? Nemohu zde podlahu příliš zvyšovat několika centimetry betonu a pod. Děkuji!

   

  Existují můstky umožňující funkční spojení mezi bitumenovým podkladem a následnou cemento-polymerní hmotou (samonivelační stěrky, stěrkové hmoty, hydroizolace ....).

  Z materiálů Cemix je to kontaktní vazebný můstek s názzvem Superkontakt. V daném případě existuje však nebezpečí z možného dotvarování (deformací) bitumenového pdkladu, ať již zatížením stěrkovou vrstvou nebo provozním zatížením. Míra tohoto rizika závisí na tloušťce a pevnosti bitumenové vrstvy. Uvažujete-li s plovoucí podlahou, ta do značné míry toto riziko eliminuje, protože má významnou roznášecí schopnost. Lze předpokládat, že i kdyby došlo u stěrky aplikované přes můstek na bitumenové vrstvě k lokálním prasklinkám, neohrozí to funkčnost a kvalitu finální plovoucí podlahy, zvláště pokud zcela jistě použijete pod lamely vhodnou kročejovou izolaci. Vzhledem k nutné tloušťce stěrky (do cca 15 mm) doporučujeme z ekonomického hlediska použít ze sortimentu Cemix Samonivelační stěrku NIVELA EASY (označení 200). Jedná se o poněkud nesystémové řešení protože můstek Superkontakt není přímo pod sádrové materiály určen, ale jelikož se zde bude jednat o styk vrstev bez smykového namáhání, postačí separační funkce můstku.

  Důrazně doporučujeme, aby aplikaci stěrkové vrstvy při uvedené předpokládané tloušťce prováděla odborná podlahářská firma a to tzv. strojním litím.

  Ing. Miroslav Štenko - vedoucí Útvaru vývoje a technické podpory prodeje