LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  10. 3. 2010

  Prosím o radu - rekonstuuji podlahy v bytě o následující složení: Na vrchu jsou staré masivní dlaždice (2 cm), které leží na vrstvě jakéhosi slepeného hrubozrného písku, který sice drží při sobě, lze jej ale rozrušit normálním šroubovákem. Pod ním je stavební suť, zbytky cihel, dřeva atd, prostě co zrovna bylo po ruce nasypané mezi nosné trámy. Mohu aplikovat samonivelační stěrku na vrstvu onoho zpevněného písku pod dlažbou, nebo doporučujete vybrat celý podklad včetně oné suti? Čím ji mám potom nahradit? Jde o silnou vrstvu asi 10 cm. Výšku podlahy potřebuji zhruba zachovat. Nivelační stěrka má ve všech návodech a postupech důraz na aplikaci na suchý a hlavně pevný, čistý a bezprašný podklad - toho ale s tou drolivou pokrývkou co je pod dlažbou nedosáhnu. Pomůže např napenetrovat a zpevnit tuto vrstvu nějakou penetrací? Děkuji za jakoukoliv odpověď.

   

  Z popisu situace není zcela zřejmé, jaká je výška podkladního písku pod dlažbou tzn. kolik zbývá prostoru nad vlastním násypem k niveletě nové podlahy.

  Taktéž není známo jaké bude provozní zatížení ani, zda se podlaha nachází v přízení na terénu nebo v podsklepeném přízemí či ve vyšším podlaží případně na půdě. Stejně tak není známa funkce místností a představa o finální podlahovině.

  Po doplnění těchto základních údajů, kdy jde zejména o výškové možnosti ve skladbě nové podlahy a o statické možnosti celé kontrukce se můžeme zamyslet nad návrhem optimálního řešení.

  Ing. Miroslav Štenko - vedoucí Útvaru vývoje a technické podpory prodeje