LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  2. 2. 2012

  Dobrý den, požadavek na rovinatost podkladu pro pokládku většiny podlah je 2mm/2m. Podkladní beton tento parametr téměř splňuje, pouze na dvou místech jsou "lavory" o hloubce cca 5-7 mm. Plánovaná podlahová krytina způsobí přibližně 4 mm rozdílu ve výšce podlah se sousední místností. Výška celoplošné nivelace by tento rozdíl samozřejmě zvýšila, čemuž se chceme vyvarovat. Je možné prohlubně vyrovnat pouze lokálně? Existuje ve vašem sortimentu výrobek, který by byl pro tuto aplikaci vhodný, popřípadě jaký postup byste mi doporučili? Předpokládám srovnání prohlubní latí do "ztracena". Podlaha bude pravděpodobně dřevěná, celoplošně lepená. Děkuji za odpověď.

   

  Vyrovnání prohlubní je možné několika způsoby. V uváděné hloubce 5-7 mm je to možné provést samonivelační stěrkou. Jedná se běžné tloušťky na které se stěrky aplikují. Podklad se vyčistí a napenetruje  dle technického listu samonivelační stěrky, např.  Cemix Samonivelační polymercementová stěrka 20 (označení 220). Je pravdou, že stěrka má vždy povrchové napětí, které ji nedovoluje v čerstvém stavu roztáhnout (do vytracena) a pravděpodobně bude nutné povrch druhý den přebrousit.

   

  Protože uvažujete s dřevěnou, dobře roznášivou podlahou, je lokální vyrovnání možno provést též běžnou stěrkovací hmotou např. Cemix Lepící a stěrkovací hmotou BASIC (označení 115), případně speciálními výrobky jako je např. Reprofilační malta jemná (označení 151 j).

   

  Vždy před aplikací malty ale doporučujeme podklad očistit (vysát) a napenetravat Cemix Penetrací podlahovou.

  Ing. Miroslav Štenko - vedoucí Útvaru vývoje a technické podpory prodeje