LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  11. 2. 2012

  Dobrý den, prosím o radu. Chceme předělávat garáž, kde máme nyní na podlaze škvárobeton, krerý se místy drolí Jak nejlépe srovnat tuto podlahu, aby se nemusela celá odstranit? místy jsou výškové rozdíly až 4 cm. Děkuji za odpověď

   

  Pro optimální návrh opravy je nutno znát v daném případě více informací o rovinnosti podkladu tzn. nejenom maximální výškový rozdíl.
  Škvárobeton není pevnostně v dotazu nijak specifikován, ale materiálové to zřejmě není vhodný materiál pro dané použití. Také není uvedeno, nakolik je v garáži funkční hydroizolace. Pro návrh opravy lze proto uvést pouze několik obecných doporučení.


  Pokud je možno z povrchu podlahy odvádět vodu (např. z tajícího sněhu z podběhů vozidla) je vhodné podlahu v garáži vyspádovat. Opravu proto doporučujeme provést betonovou roznášení deskou, vyztuženou armovací sítí. Z materiálů Cemix doporučujeme použít Spádový potěr (označení 080) modifikovaný Zušlechťující disperzí (ve formě záměsové vody: 3 díly vody/1 díl disperze). Tloušťka desky by měla být min. 30 mm, tzn. při spádování např. v tl. 30-60 mm. Navětralý drolící povrch stávajícího škvárobetonu doporučujeme dle potřeby zbrousit a před aplikací potěru napenetrovat.

  Nechcete-li nebo nemůžete-li spádovat pokuste se povrch vyrovnat zbroušením a převrstvit vyztuženou potěrovou deskou tl. min. 40 mm buď z modifikovaného Spádového potěru nebo z Cemix Polymercementového potěru 40 (označení 070).

  Ing. Miroslav Štenko - vedoucí Útvaru vývoje a technické podpory prodeje