LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  17. 6. 2012

  Dobrý den, rekonstruujeme byt a při odstraněni plovouci podlahy jsme zjisti, že betonová stěrka pod ní je popraskaná. V některých místech se dokonce o +/- 1 mm pohybuje. To bylo asi způsobeno nedostatečným odstranením lepidel koberců, které byly na podlaze dříve. Stěrku odstraním a zajímá mě, co mohu pouzit na srovnani podlahy asi 24 m2 s nerovnostmi do 5 mm a jaký by byl postup. Dekuji za odpoved

   

  Otázkou je, co bude odhaleno po odstranění stěrky. Standardním posupem po odstranění stávající stěrky je důkladné odstranění všech nečistot, které by mohly ohrozit spojení nové stěrky s podkladním betonem (zahrnuje odstranění lepidel do maximmální možné míry, vysátí všech prachových nečistot), provedení penetrace výrobkem Cemix Penetrace podlahová, případné neodstranitelné zbytky lepidel, asfaltu apod. se ošetří přípravkem Superkontakt.

  Pokud je možné předpokládat běžné provozní zatížení podlahy - pouze chůzí osob, doporučujeme jako stěrku použít Cemix Samonivelační polymercementovou stěrku 20 (označení 220), jejíž optimální návrhová tloušťka činí 4-6 mm. Návod k použití materiálu je uveden v technickém listu výrobku. Všeobecné pokyny k aplikaci podlahových hmot jsou součástí předpisu Samonivelační podlahové stěrky, který je dostupný zde: http://www.cemix.cz/ke-stazeni/pracovni-postupy.

  Aplikace samonivelčních hmot klade jisté nároky na zkušenost a speciální pomůcky, proto vždy poporučujeme tento krok přenechat zkušené podlahářské firmě.

  František Kubíček, DiS. - productmanagement