LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  24. 6. 2012

  Dobry den, podlaha garaze byla vybetonovana ridkym betonem a po ztvrdnuti je v nekterych mistech na povrchu silna vrstva prachu. Jde o vyluh? Musi se odstranit nebo to nevadi, a doprucili byste nektery vas pripravek na penetraci a nasledny nater aby se po tom dalo jezdit? Dekuji.

   

  Jedná se pravděpodobně o vyplavené cementové mléko s plnivem, které vytvořilo tzv. šlem, po vysušení podobný prachu.

   

  Pokud je beton jinak staticky v pořádku tzn., že nevykazuje praskliny, lze povrch opravit několika různými postupy avšak všechny jsou materiálově i ekonomicky poněkud náročné. Ten, který naznačujete ve formě zpevnění penetrací a nátěrem nezabezpečí vyrovnání povrchu, neboť po odstranění šlemu (což je nutná podmínka před penetrací) se projeví lokální nerovnosti povrchu. Odborníci na tuto problematiku Vám tudíž po penetraci nedoporučí pouhý nátěr ale spíše stěrku např. tl 1-3 mm.

   

  Pro vlastní zpevnění pojížděného povrchu pouhou penetrací nevyrábí naše společnost vhodné materiály. Jedná se totiž o dvousložkové epoxidové penetrace, které současně musí být kompatibilní s následným nátěrem resp. stěrkou. Doporučujeme se proto obrátit např. na spol. Acidotechna.


  Nerovnosti podkladu cca do 5 mm  lze také sanovat samonivelačními polymercementovými stěrkami. Ze sortimentu Cemix to může být Samonivelační polymercementová stěrka 30 (označení 230). Vlastní aplikaci však doporučujeme ponechat na odborné podlahářské firmě. V případě garáže doporučujeme finální epoxidový nátěr.

  Možným řešením vyrovnání v případě potřeby zpevnění podkladu je jeho očištění, napenetrování a pokládka vhodného typu dlažby.

  Ing. Miroslav Štenko - vedoucí Útvaru vývoje a technické podpory prodeje