LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  24. 8. 2012

  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat - hledám řešení pro podlahu v 40 let starém bytě, kde je základem 3 cm škváry, na ni ipa pak je kladena 2x na sobě hobra a nalepené parkety. Finální podlahu bych chtěl plovoucí. Mělo by se vše vyvézt i se škvárou až na beton a ten pak vylít nivleačkou ??? Nebo stačí srovnat škváru a dát hobru + osb a plovoucí??? Případně čím jiným nahradit ty 3 cm škváry??? Předem Děkuji za odpověď.

   

  Podle popsané skutečnosti je možné, že se jedná o byt v patře. Svoji roli zde tedy hrají statické možnosti podlahové konstrukce a rovněž výškové možnosti podlahy.

  V úvahu připadají dvě řešení. Buďto škváru ponecháte a na ni vytvoříte lehkou plovoucí podlahu z OSB desek (případně můžete použít některá systémová řešení lehkých podlah, která se na trhu vyskytují, např. system Rigips) a nebo škváru odstraníte - v takovém případě bude potřeba nahrazení celé vrstvy škváry lehkým betonem (keramzitbeton, polystyrénbeton) apod., poté následuje kročejová izolace a finální plovoucí podlaha. V takovém případě bude ale zapotřebí posouzení skladby statikem, aby nedošlo k přetížení konstrukce.

  František Kubíček, DiS. - productmanagement