LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  7. 10. 2012

  Dobrý den, hledám řešení, jak uprvit podlahu v kuchyni. Chci položit kvalitní PVC v rolích. Jako podklad pod stávajícím linem (odstraním) je beton s jakýmsi červenofialovým povrchem. Je hladký a jen mírně zvlněný do 10 mm. Zvedá se spíše u stěn. Plynule na to navazuje v kompaktním celku sokl 5 cm vysoký a tl.5mm.Chci ho odstranit,ale nenarušit podlahu. Jak vyrovnat podlahu?Co se týká obytných místností, jsou tam parkety, pod nimi prkna tl. 25mm položené na navážce 70 mm (nevím, zda jsou položeny na trámech). Též chci položit pvc v rolích. Parkety chci odstranit, položit mirelon 3 mm a pak desky DTD 19 mm broušené (pero-drážka) a tyto připevnit vruty do prken. Je tato skladba a postup vpořádku? Lze takto dohnat případné malé nerovnosti? Dům je bytovka 2 p.z padesátých let. Děkuji za odpověď.

   

  Rekonstrukce podlah, jejichž popis uvádíte, není jednoduchá věc a vyžadovala by odborný přístup nejlépe od zavedené podlahářské firmy.

  Podlaha v kuchyni by mohla být tvořena tzv. xylolitem, což je materiál blízký svými vlastnostmi současným anhydritovým (sádrovým) potěrům. Nerovnosti do 10 mm by bylo možno zbrousit (odborné firmy běžně disponují rotačními bruskami), aby se snížila tloušťka potřebné vyrovnávací stěrkové vrstvy. Pokud půjde skutečně o xylolit, broušení by nemělo být nijak náročné. O to náročnější je oddělení xylolitu od cementové stěrky, kdy doporučujeme použít raději 2 nátěry kontaktního můstku Cemix Superkontakt. K vlastnímu vyrovnání lze použít některou ze samonivelačních stěrek - Cemix Samonivelační stěrka 30 (označení 050) nebo Cemix Samonoivelační stěrka 20 (označení 060).

  Co se týká suchých, lehkých podlahových skladeb v ostatních místnostech, může být Vámi navrhovaný způsob rekonstrukce řešením, které odpovídá Vaší představě. Nedokážeme ovšem z popisu posoudit míru nerovnosti či následné únosnosti takto řešené podlahy. Naše společnost se těmito druhy podlah nezabývá, a proto Vám doporučujeme, oslovit některého z výrobců lehkých podlah, např. spol. Rigips, případně Cetris (novinka Cetris PDI).

  Ing. Miroslav Štenko - vedoucí Útvaru vývoje a technické podpory prodeje