LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  17. 12. 2012

  Dobrý den, rekoustruujeme byt a máme problém s chodbou. Na polovině chodby je PVC, na druhé půlce ho bohužel asi původní majitel odstranil. Nyní chceme celou chodbu pokrýt novým PVC a nevíme čím podlahu nejlépe vyrovnat. Chtěli jsme strhnout i druhou část původního lina, ale je lepené nějkou černou hmotou, možná asfaltem a tak máme obavy z dalších nerovností. Poradíte? Díky.

   

  Vyrovnání podlahy před pokládkou PVC se provádí tzv. samonivelačními stěrkami. Volba konkrétního druhu závisí na několika faktorech, jako je potřebná výška vyrovnání, předpokládané zatížení, vytápěná či nevytápěná podlaha. Pakliže se ve vašem případě jedná o nevytápěnou podlahu s uvažovaným zatížením pouze chůzí osob, jeví se jako idělání použití strek:

   

  - Cemix Samonivelční stěrka 30 (označení 050) - pro vrstvu 2-10 mm

  - Cemix Samonivelační polymercementová stěrka 20 (označení 220) - pro vrstvu 2-20 mm

  - Cemix Samonivelační stěrka NIVELA EASY (označení 220) - pro vrstvu 5-30 mm

  - Cemix Samonivelační stěrka NIVELA EASY jemnná (označení 220 j) - pro vrstvu 1-30 mm

   

  Základem úspěšné aplikace je každopádně správná příprava podkladu, která zahrnuje důkladné odstranění asfaltu. Pravděpodobně jej nebude možné odstranit zcela beze zbytku, proto bude zapotřebí jeho zbytky překrýt nátěrem spojovacího můstku Cemix Superkontakt, po zaschnutí celou plochu opatřit výrobkem Cemix Penetrace podlahová (ředění dle návodu). Po vyschnutí penetrace  bude možno přistoupit k aplikaci samotné stěrky.

   

  Jelikož aplikace stěrky vyžaduje v praxi správné načasování prací, speciální pomůcky apod., doporučujeme pro optimální výsledek přenechat tuto práci zkušené podlahářské firmě.

  František Kubíček, DiS. - productmanagement