LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  28. 5. 2013

  Dobrý den. Našla jsem na internetu stránky s Vašimi radami ohledně pokládky podlah. V obývacím pokoji spojeném s kuchyní jsme si dali odbornou firmou položit vinylovou podlahu Gerfloor (lepené pásy). Jelikož plocha byla dost velká - cca 4,5 m na 9 m - odborník řekl, že bez nivelace podkladu se to lepit nedá. Nemusím asi psát, že to nebyla levná záležitost. Chci se zeptat, kdy mám nárok na úspěšnou reklamaci (pokládky, ne materiálu), protože: při montáži kuchyňské linky jsme zjistili nerovnost podlahy, a to s odchylkou až 8 mm na 2,5 metrech šířky linky. Šikovný kuchyňář to vyřešil, i když já to pořád vidím - mávla jsem nad tím rukou, stejně by s tím nic neudělali, kuchyň je smontovaná. Teď ale v obývací části instalujeme krbová kamna. Jako ochranu podlahy jsme zakoupili tvrzené sklo - poloovál s průměrem 110 cm. Na jedné straně těsně k podlaze přiléhá, na druhé je 5mm škvíra - tak akorát, aby se pod sklo dostávaly veškeré nečistoty. Ani izolační silikonová páska tuto "nerovnost" nezvládne. Mám nárok na reklamaci takto odvedené práce? Jak postupovat a zda to má vůbec smysl? Pokud reklamace je opodstatněná, na co mám nárok – oprava, vrácení peněz, …? Prosím o radu a co nejrychlejší odpověď.

   

  Pokud máte se zhotovitelem sepsánu smlouvu ve které jsou definovány maximální odchylky místní rovinnosti a zhotovitel tyto podmínky smlouvy nedodržel, můžete práce reklamovat.
  Pokud máte se zhotovitelem sepsánu smlouvu ve které je uvedeno, že musí dodržet ustanovení platných ČSN, pak se na místní rovinnost povrchu nášlapné vrstvy vztahuje norma ČSN 74 4505. Mezní odchylka místní rovinnosti povrchu nášlapné vrstvy v místnostech pro trvalý pohyb osob stanovená touto normou je max. 2 mm (odchylka měřená od dvoumetrové latě - podrobnosti naleznete v citované normě). 

  Ing. Radek Steuer, Ph.D. - produktový management