LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  10. 6. 2013

  Dobrý den. Koupil jsem starý byt, kde jsou v chodbě kachle. Chodba je uprostřed vyšší a rozdíl oproti krajům u zdi je cca do 2 cm. Co použít k vyrovnání a také aby to schlo co nejrychleji... chtěl bych na to pokládat plovoucí podlahu. Děkuji

   

  Pro daný účel se jeví nejlépe použít výrobek Cemix Samonivelační stěrka NIVELA EASY jemná (označení 200 j), kterou je možné aplikovat až do max. tloušťky 30 mm. Je ovšem nutné počítat s navýšením podlahy v nejvyšším místě chodby minimálně o 1 mm (minimální tloušťka aplikačního rozpětí).

  Jelikož v tomto případě bude aplikace na hladký a nenasákavý obklad (stávající dlažba), je potřeba tento jej předem opatřit vazebným můstkem Cemix Superkontakt a z důvodu velkých tlouštěk stěrky u stěn opatřit tyto stěny Dilatační páskou.

  Podrobný popis aplikace stěrky najdete v technickém listu materuiálu (na stránce stěrky viz odkaz výše) a více podrobností k řešení podlahových vrstev potom v dokumentu Samonivelační podlahové stěrky dostupném na stránce pracovních postupů.

  Jelikož pro správnou aplikaci je zapotřebí jisté zručnosti a speciálních pomůcek, doporučujeme pro optimální výsledek přenechat aplikaci zkušené podlahářské firmě - v tomto směru Vám rádi pmohou s doporučením naši obchodně-techničtí poradci. Kontakt na toho správného ve Vašem regionu získáte kliknutím do příslušného místa na mapce ZDE.

  František Kubíček, DiS. - productmanagement