LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Podlahy

  19. 6. 2013

  Dobrý den. V cca 25 let starém panelovém bytě provádím rekonstrukci jádra. Odstranil jsem předchozí obklad na podlahách, který již nebyl původní. V některých částech se podařilo osdtranit i lepidlo, ale na většině plochy (cca 2m2) předchozí vrstva lepidla zůstala a drží poměrně pevně. Původní beton se v některých místech drolí. Výškový rozdíl je do 15mm. Je možné takovou podlahu upravit penetrací a nivelační stěrkou pro položení nového obkladu? Jaké produkty použít, aby se stěrka a nový obklad neodtrhly? Díky za odpověď.

   

  Bohužel neznáme přesné disozice podlahy, resp. o jakou výšku lze případně výšku podlahy navýšit. Z hledisksa popsaných nerovností a potřebných vrstev se jeví jako nejlepší použití materiálu Cemix Samonivelační polymercementová stěrka 20 (označení 220), která je určena pro aplikaci v tloušťkách 2-20 mm. Je nutné zajistit, aby na všech místech podlahy byla vrstva, která je tomto uvedeném aplikačním rozpětí. V případě, že by vrstva v místě starého lepidla nedosahovala minimální tloušťky, bude nutné toto lepidlo mechanicky odstranit.

  Z hlediska přípravy podkladu, představuje zde jistý problém jednak nesoudržný podkladní beton a jednak neznámý původ starého lepidla, který by mohl za jistých podmínek neadekvátně reagovat s aplikovanou stěrkou.

  Jestliže je beton nesoudržný do takové míry, že obsahujevolné úlomky, je nutné tyto části odstranit, vzniklé kaverny penetrovat přípravkem Cmeix Penetrace hloubková (první nátěr ředěný vodou 1:1, druhý nátěr neředěný) a následně po vyschnutí vyplnit vhodným materiálem v závislosti na hloubce. Do hloubky 20 mm lze kavernu vylít výše uvedenou stěrkou den před celoplošným litím celé podlahy - viz dokument Samonivelační podlahové stěrky, poslední kapitola.

  Zbytky případného starého lepidla se ošetří nátěrem přípravku Cemix Superkontakt, který vytvoří mezi lepidlem a aplikovanou stěrkou separační vrstvu pro zabránění případné nežádoucí reakce. Zbytek plochy se ošetří přípravkem Cemix Penetrace podlahová (včetně lokálně opravených míst) v ředění a počtu nátěrů dle návodu k použítí - viz technický list výrobku.

  Z důvodu potřeby jisté zkušenosti s aplikací  stěrky, používání speciálních pomůcek, atd. doporučujeme pro optimální výsledek přenechat opravu podlahy zkušené podlahářsé firmě.

  Pokud můžeme pomoci s doporučením vhodné firmy, obraťte se prosím v této věci an obchodně-technického poradce Cemix ve Vaší oblasti: kontakt ZDE.

  František Kubíček, DiS. - productmanagement